Поліція попереджає про загрозу російських ударів по Харківській області протягом двох днів

Жителям радять перебувати біля укриттів та уникати скупчень.

Територію біля меморіалів патрулюватимуть.

У середу та четвер 8 і 9 травня російські окупанти можуть завдавати ударів по Харківській області. Зокрема, є загроза авіаційних та ракетних обстрілів. Тому жителів регіону закликають не перебувати там, де немає укриттів. Для уникнення провокацій 9 травня на Харківщині виведуть додаткові патрулі. Про це повідомив начальник Головного управлінні Нацполіції у Харківській області Володимир Тимошко.

«Ми очікуємо ударів з повітря, ми очікуємо нанесення ударів КАБами, можливо, ракетні удари. Тому і попереджаємо людей, щоб уникали тих місць, де є відкрита територія і де немає укриттів. Додаткові патрулі будуть ще в місцях, де люди можуть покласти квіти для того, щоб уникнути провокацій, які можливі, пов’язані з 9 травня. По місту десь приблизно це ще 100 поліцейських додатково і по області загалом це приблизно до 300 поліцейських додатково», — розповів Тимошко.

За його словами, патрулювати будуть, основні меморіали, куди зазвичай ходять люди. Зокрема, це національний меморіальний комплекс «Висота маршала Конєва» (Солоницівка). Жителів просять уникати скупчень і перебувати біля захисних споруд.

«Це меморіали, куди люди роками звикли приходити в ті пам’ятні дні. Тобто ми будемо їх додатково обстежувати, тому що хтось захоче зробити провокацію, будуть робити провокацію саме в тих місцях, які зазвичай люди відвідують 8 чи 9 травня. Будемо рекомендувати не збиратися, щоб не було скупчень, будемо рекомендувати знаходитися біля укриттів, будемо рекомендувати не реагувати на провокації будь-які, якщо вони такі будуть, тому що вони можуть бути», — сказав Тимошко.

Нагадаємо, цього року 8 травня в Україні вперше відзначають День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років. День перемоги 9 травня скасований. Раніше 8 травня був Днем пам’яті та примирення (пам’ятний день), 9 травня — Днем перемоги над нацизмом у Другій світовій війні (державне свято). Проте минулого року Верховна Рада ухвалила закон, яким скасувала обидва свята та заснувала нове — 8 травня, День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років.

Як писав UA-NEWS.in.ua, удень 8 травня російські окупанти обстріляли Харків. Серія вибухів у Харкові пролунала о 13:11, при цьому повітряної тривоги оголошено не було. Під обстріл потрапив житловий район. Унаслідок удару постраждали п’ятеро людей, зокрема троє дітей віком 13, 14 і 15 років. Хлопці грали у футбол на спортивному майданчику біля школи, коли стався вибух. Вони отримали важкі поранення, лікарі борються за їхні життя.

Джерело