Розблокування кордону з Польщею збільшило товарообіг на 20%

Розблокування кордону з Польщею збільшило товарообіг на 20%

Фото: Getty Images Після розблокування кордону з Польщею товарообіг зріс на 20%

Якщо в другій декаді квітня середній обсяг перевезень становив 13 тис. тонн на добу, то 28-29 квітня — вже 16 тис. тонн.

Після розблокування пунктів пропуску на українсько-польському кордоні вантажопотік агропродукції з України збільшився на 20%. Про це повідомив перший заступник міністра агрополітики Тарас Висоцький в ефірі Українського радіо.   «Якщо ми подивимося цифри у другій декаді квітня і зараз, після повного розблокування (українсько-польського кодона — ред.), то фактично маємо плюс 20%», — сказав він.
  За даними Висоцького, одразу збільшився обсяг товарообігу, перш за все експорту, який відбувається автомобільним транспортом, йдеться про аграрну продукцію різних типів.   Зокрема, якщо в другій декаді квітня 2024 року середній обсяг перевезень становив 13 тис. тонн на добу, то 28-29 квітня — 16 тис. тонн.   Чиновник нагадав про переговори між аграрними міністерствами й аграрними асоціаціями України на Польщі, «де вдалося на цифрах пояснити, що це не український фермер є проблемою для польського фермера».   «Потім провели ще декілька проміжних зустрічей по секторах, а далі підтвердили домовленості 23 квітня, коли вже вдалося врегулювати ситуацію, й погодили знову провести спільний дзвінок 7 травня», — зазначив перший заступник міністра агрополітики.

Як відомо, у ніч на 29 квітня польські фермери розблокували усі пункти пропуску на кордоні з Україною.

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев розповів, що завдяки розблокуванню кордону з Польщею державний бюджет України за тиждень додатково надійшло 2,5 млрд гривень.

ЄК пропонує скасувати мита для товарів з України

Джерело