Нафтогазова промисловість Росії потерпає від дефіциту кадрів — ЗМІ

Нафтогазова промисловість Росії потерпає від дефіциту кадрів - ЗМІ

Фото: Shutterstock Нафтові компанії Росії скаржаться на брак 40 тисяч працівників

За оцінками експертів, нафтогазовому сектору Росії цього року не вистачає близько 40 тисяч працівників

Нафтогазова промисловість Росії стикається з нестачею робочої сили, оскільки мобілізація економіки на війну та демографічна криза загострює кризу кадрів. Про це пише Bloomberg в понеділок, 6 травня.   Зазначається, що енергетичні компанії змушені конкурувати за працівників з російською армією і виробниками зброї. Один лише аванс для солдата, який воює в Україні, може бути еквівалентним майже річній зарплаті середньостатистичного працівника нафтогазової галузі.

Ця проблема не є абсолютно новою — Росія стикається зі скороченням працездатного населення протягом майже двох десятиліть. Падіння народжуваності в 1990-х роках було першопричиною, а пандемія COVID-19 додала виклику, але повномасштабне вторгнення в Україну зробило його набагато гострішим.   Згідно з останніми звітами Центробанку РФ, брак кадрів зараз б’є по підприємствах у всіх галузях економіки. Хоча нафтогазова галузь, як видається, працює безперебійно, це може мати більш довгостроковий вплив.   «Нафтогазовий сектор може дозволити собі залучати працівників з вищими зарплатами, але держава конкурує, пропонуючи військові контракти», — зазначив президент однієї з рекрутингових компаній РФ.   За оцінками компанії Kasatkin Consulting, нафтогазовому сектору Росії цього року не вистачає близько 40 тисяч працівників.   Нагадаємо, МВФ прогнозує скорочення частки економіки РФ у світовому ВВП до історичного мінімуму. 

Залежність російської економіки від військових витрат досягла такого рівня, що вона не може дозволити собі ні виграти, ні програти війну.

Джерело