Одеські інженери розповіли детальніше про «Мухобійку» для збиття дронів, на які не діє РЕБ

Одеські інженери розповіли детальніше про «Мухобійку» для збиття дронів, на які не діє РЕБ

Нещодавно співзасновник одеської волонтерської групи «Технарі» Геннадій Сульдін вже розповідав про успішні військові випробування тренажера стрілецької зброї другого покоління «Мухобійка». Детальніше про цю розробку та як вона має допомогти для подолання оптоволоконних дронів, Геннадій розповів для телеканалу «Перший міський», передає видання «Південь сьогодні».

Головний технічний керівник «Технарів» пояснює, що на фронті наразі є дрони, «придушити» які засобами РЕБ неможливо – це дрони на оптоволокні. Про них раніше розповідали ВВС Україна: це маленькі квадрокоптери, що базуються на доволі старій технології передачі інформації по оптоволокну. Вперше такий дрон застосували у серпні, і з того часу з’явилися десятки, чи навіть сотні фото і відеопідтверджень влучання «Вандала» в українські танки, бронемашини і бліндажі.

Сенс застосування дронів на оптоволокні полягає в тому, що оскільки такий дрон керується не за допомогою радіосигналу, а за допомогою світлового сигналу, що безпосередньо передається по найтоншому оптоволокну від пульта до безпілотника, то і ніяке перешкоджання польоту дрона за допомогою засобів радіоелектронної боротьби (РЕБ) не ефективне. Таким чином, дрон на оптоволокні може літати в зоні дії РЕБ ворога безперешкодно, пояснюють зокрема на сайті Dron Tech.

Тож, над тим, як допомогти захисникам у боротьбі з такими дронами, задумалися й одеські інженери:

«Для того, щоб уникнути ураження, щоб не було втрат особового складу та техніки Збройних Сил України, нам потрібно було знайти рішення, як зробити так, щоб за лічені місяці, тижні, можна було змінити статистику, і щоб збивалася, умовно кажучи, більшість дронів. Це можна зробити двома шляхами: можна модернізувати техніку. Це довго, дорого, і результати будуть «колись». А боротися з дронами на оптоволокні треба вже, прям отут. Є інше рішення – модернізувати не зброю, а стрільця», – каже Геннадій Сульдін.

Суть тренажера «Мухобійки» полягає в тому, що він наближує до реальних умов, враховуючи масу та габарити зброї, як, наприклад, автомата Калашнікова. Крім того, зробити виробництво масовим, за словами винахідника, не складно, адже воно не коштуватиме надто дорого:

«Щоб відчуття людини в окулярах віртуальної реальності було саме таке, нібито в нього автомат Калашнікова в руках. За допомогою дуже дешевого і масового засобу, який можна масштабувати тисячами штук за півтора-два місяці, можна модернізувати стрільців Збройних Сил України, щоб вони могли захистити себе і своїх товаришів від будь-якого типу коптерів та ударних дронів типу «Ланцет».

Інформує yug.today