Ліси та поля горять у 15 місцях.
Останніми днями ситуація з пожежами погіршилася.
За дев’ять місяців поточного року на території Харківської області сталося понад 5000 пожеж у природних екосистемах. У порівнянні з минулим роком таких пожеж у 5,2 раза більше. Про це повідомив начальник Головного управління Держслужби України з надзвичайних ситуацій у Харківській області Артем Астахов.
«Якщо взяти останній місяць, коли природна рослинність висохла, сухостої з’явилися, у нас виникло 1532 пожежі в природних екосистемах. При цьому за весь літній період минулого року їх було всього 540, тобто втричі більше. Внаслідок пожеж за поточний рік знищено 338 споруд і будинків, пошкоджено — 58, травмовано 10 осіб. При ліквідації пожеж у лісах травмовано шість співробітників ДСНС. Це були два факти підриви автоцистерн. Ситуація значно погіршилася в останні два дні», — розповів Астахов.
Рятувальники працюють у посиленому режимі. Якщо раніше їхній графік був доба через чотири, то тепер вони виходять на чергування через день. У неділю 15 вересня на роботу вийшов додатковий штаб пожежегасіння та уся диспетчерська служба. Із вогнем борються 730 рятувальників. У понеділок 16 вересня у природних екосистемах тривало 136 пожеж. Вогнем було охоплено 764 гектари, із них 529 — це ліси (п’ять гектарів — лісові пожежі у Чугуївському районі).
Станом на ранок 17 вересня із тих пожеж, які мали площу понад три гектари, 17 удалося ліквідувати, ще 13 локалізували (тобто, зупинили розповсюдження вогню). Поки не локалізованими залишаються чотири пожежі: дві у Харківському районі, біля селища Малинівка у Чугуївському районі та поблизу Борової.
Через війну кількість жителів в Харківській області зменшилася, тому рятувальники надто пізно отримують повідомлення про пожежі.
«Вся деокупована територія не пахалася три роки, стоять сухостої в людський зріст, багато людей виїхало, присадибні ділянки не прибиралися, поросли городи людей. Людей стало менше, пізніше сповіщають про пожежі, пізніше надходять повідомлення, коли вже набувають великих розмірів. І гасіння пожеж на цих територіях кардинально відрізняється від практики гасіння в довоєнні часи, тому що в поля, ліса не завжди можна вийти, і ми всі наші на переважну більшість пожеж залучаємо піротехнічні підрозділи, безпілотні літальні апарати», — каже Артем Астахов.
За інформацією начальника Харківської обласної військової адміністрації Олега Синєгубова, на сьогодні у Харківській області зафіксовано 15 осередків пожеж. У лісах під дією вогню детонують боєприпаси.
«Є випадки поверхневих пожеж там, де вони ідуть по кронах дерев. Ці пожежі досить складно локалізувати, ліквідувати, тому що вони розповсюджуються під напрямком вітру, спрогнозувати досить складно, і розповсюджуються досить швидко. Саме така пожежа застала населений пункт Студенок, одна третина якого була пошкоджена, більше 200 приватних домоволодінь, близько 100 знищені повністю. Зараз ми так само спостерігаємо за лісовою пожежею, яка йде Донецькою територією, і є ризики, що вона може знову досягнути Харківської області», — розповів Синєгубов.
На місцях рятувальники розгорнули цілодобові пункти спостереження, в тому числі дронами, щоб оперативно задіювати додаткові ресурси ліквідацію пожеж.
Як писав UA-NEWS.in.ua, 16 вересня удень на Салтівці виникла пожежа. За торгово-розважальним центром «Караван» загорівся ліс. Через пожежу не курсував деякий громадський транспорт.
Автор: Ганна Ткаченко