Росіяни спробували зав’язати бої ще на одному напрямку на Харківщині

Уперше у зведеннях Генштабу з'явилось село Золочівської громади.

Російська армія вперше спробувала прорвати оборону ЗСУ на Золочівському напрямку. 

Село Сотницький Козачок уперше потрапило до зведення Генштабу увечері 26 червня.

«На Харківському напрямку російські терористи 10 разів, за підтримки авіації, штурмували позиції наших підрозділів в районах Вовчанська, Липців, Сотницького Козачка і Глибокого», — йшлося у повідомленні.

Аналітики DeepState одразу занесли цей населений пункт на українсько-російському кордоні (за 17 кілометрів від Золочева і 45 кілометрів від Харкова) до «сірої» зони.

«Біля Сотницького Козачка ситуація погіршилася після ротації підрозділів і ворог діє диверсійними групами, а не лінійними підрозділами», — написали DeepState.

Cотницький Козачок знаходиться на самому українсько-російському кордоні. Фото: скрин DeepState.

Проте в ОТУ «Харків» на запитання UA-NEWS.in.ua зауважили, що втрат позицій ЗСУ не було, ворога було відбито.

Як писав UA-NEWS.in.ua, 10 травня 2024 року росіяни розпочали контрнаступ на Вовчанському та Липецькому напрямках, змогли вдруге окупувати понад 10 населених пунктів. Силам Оборони вдалося зупинити ворога і стабілізувати лінію фронту. Бої тривають у Вовчанську, селах на схід і північ від нього, а також на північ від Липців, у районі Глибокого.

Одночасно існувала загроза ворожого наступу на Золочівському напрямку. Наприкінці травня голова ХОВА Олег Синєгубов називав цей напрямок «перспективним» для ворога, проте ударного угруповання поблизу російського кордону із Золочівською громадою у Богодухівському районі на той час не було.

«У нас інформація така сама, як по Липецькому та Вовчанському напрямках: що цей напрямок ворогом обраний як перспективний для того, щоб задіяти максимальну кількість наших військ у стримуванні на півночі Харківщини», — сказав Синєгубов.

Із чотирьох прикордонних населених пунктів Золочівської громади евакуювали родини з дітьми. Таке рішення прийняв начальник Золочівської військової адміністрації Віктор Коваленко.

Джерело