У Мукачеві відбудеться дегустаційний конкурс “Вина срібної землі — 2024”

У Мукачеві відбудеться дегустаційний конкурс “Вина срібної землі - 2024”

Останній вікенд червня на Закарпатті буде присвячений вину та географічним зазначенням. З п’ятниці 28 червня і до неділі 30 червня у мальовничому Мукачеві відбудеться конкурс “Вина срібної землі 2024”.

Організовує конкурс ГО “Асоціація виноградарів, виноробів та дистиляторів Закарпаття” за підтримки європейського проєкту “Інституційна та політична реформа дрібномасштабного сільського господарства” (IPRSA) та Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО).

Цьогоріч він відбудеться вже вдруге і, зі слів голови Асоціації Олександра Гарновдія, востаннє в ньому можуть взяти участь усі охочі. Надалі учасники усіх конкурсів, які організовуватиме Асоціація, повинні будуть бути ліцензованими виробниками. Торік у конкурсі взяли участь 30 виробників зі всієї області, які надали близько 150 зразків вина. Цьогоріч організатори очікують більшу кількість учасників та вин.

Наступного дня, у суботу 29 червня, відбудеться сам конкурс. Дегустаційна комісія складатиметься з двох підрозділів: окремо оцінюватимуть білі та червоні вина. Всі конкурсні зразки пройдуть хімічний аналіз згідно з регламентом  Міжнародної організації виноградарства і вин (OIV). Дегустатори працюватимуть з використанням програмного забезпечення Gustos.Life, що функціонує на основі блокчейн.

Членами журі зокрема будуть представники Румунії, Угорщини, Грузії та члени Асоціації сомельє України.

Директорка конкурсу — професорка кафедри технології вина та сенсорного аналізу Одеського національного технологічного університету Наталія Каменева. Міжнародною спостерігачкою буде представниця ФАО, д.т.н., завідувачка кафедри Технології вина та сенсорного аналізу Одеського національного технологічного університету Оксана Ткаченко.

30 червня з 09.00 год до 13.30 год у готелі “Стар” (м. Мукачево, пл. Кирила і Мефодія, 10-12) організатори конкурсу для усіх зацікавлених у темі виноробства та географічних зазначень на вино, проведуть конференцію «Вина Срібної землі: філософія, стратегія та тактика розвитку Географічного зазначення».

Збір та кодування зразків для конкурсу розпочнеться 28 червня 0 10.00 год у Центрі громадськості та національних культур м. Мукачево (площа Кирила і Мефодія, 30) і триватиме до 16.00 год. Опісля відбудеться калібрувальна сесія для членів журі.

Оголошення переможців відбудеться у неділю 30 червня (на території Мукачівського замку). Церемонія розпочнеться о 14.00 год. Опісля запланована пресконференція. Запрошуємо представниць/представників медіа долучатися до церемоній нагородження та до пресконференції, висвітлювати конкурс та популяризувати закарпатське виноробство. Прохання до усіх зацікавлених: попередньо зареєструватися за посиланням

Контакт щодо конкурсу для преси: Наталя Кузьо, національна експертка з промоції географічних зазначень та схем якості харчових продуктів проєкту IPRSA: [email protected].