Львівські нейрохірурги дістали шматок міни з головного мозку 9-річного хлопчика (ФОТО)

ФОТО: Дитяча Лікарня Святого Миколая

Львівські лікарі видалили уламок міни завдовжки 8 мм з мозку 9-річного Михайла Воловикова з Херсону, який отримав надважке поранення голови під час чергового мінометного обстрілу міста напередодні Нового року, 31 грудня. Тепер на дитину чекає тривала реабілітація. Про це повідомили у пресслужбі дитячої лікарні святого Миколая.

Коли почалася атака, хлопчик разом з другом саме обідали в кафе. Діти швидко забігли у службове приміщення, проте це їх не врятувало — уламки прошили стіни. Осколки потрапили Михайликові прямо в голову. А його 11-річний друг загинув на місці.

Херсонські та миколаївські лікарі надали дитині допомогу, проте уламок міни, який потрапив до головного мозку, видалити не змогли, оскільки він був занадто глибоко. Через поранення у Михайла паралізувало всю ліву частину тіла — він не міг рухати ногою, рукою та м’язами обличчя, а згодом у нього почалися судомні напади. Однією з причин паралічу та нападів міг бути уламок, оскільки він перебував дуже близько до ділянки мозку, яка контролює рухи лівої частини тіла. Після цього батьки дитини звернулися до Центру нейрохірургії та хірургічного лікування епілепсії Дитячої Лікарні Святого Миколая, який є частиною UNBROKEN KIDS.

Фото: Дитяча Лікарня Святого Миколая

“Ми з командою ухвалили складне рішення. Нам потрібно було знайти та видалити маленький шматочок металу на глибині 5 см в мозку та ще й в дуже вузькій зоні. Це приблизно як шукати голку у копиці сіна. А через небезпечну ділянку, в якій зупинився уламок, ми могли ще й зачепити важливі функціональні зони. Хлопчика могло повністю паралізувати”, — розповів дитячий нейрохірург Михайло Ловга.

Фото: Дитяча Лікарня Святого Миколая

Операцію провели під контролем мікроскопа та системи нейромоніторингу. Хірургам вдалося дістати металевий уламок, завдовжки 8 мм, який застряг у мозку хлопчика. Також під час операції лікарі закрили відсутню частину черепа Михайла титановою пластиною.

Фото: Дитяча Лікарня Святого Миколая

Читайте також: у Львівському перинатальному виходили передчасно народжену дівчинку з критично низькою вагою (ФОТО)

Оперативне втручання пройшло успішно — рухову функції дитини не погіршилися. Тепер на хлопчика чекає тривала фізична та психологічна реабілітація.

Джерело