У Львові суд оштрафував чоловіка, який обіцяв вивезти військовозобов’язаного за кордон

Фото ілюстративне

У Львові Шевченківський районний суд визнав винним Богдана Кубрака, який за 4,5 тис. доларів обіцяв військовозобов’язаному допомогти перетнути кордон і внести його дані до системи «Шлях», але насправді обвинувачений не мав такої можливості й хотів надурити чоловіка.

Вирок опублікований в судовому реєстрі.

Ще 17 лютого 2023 року чоловік повідомив призовнику, що може допомогти йому втекти з країни за 4500 доларів США. Обвинувачений вніс дані чоловіка в систему “Шлях” та пообіцяв видати йому довіреність на право керування автомобілем Renault Trafic, щоб перетнути кордон. 

“У вироку йдеться, що Богдан Кубрак торік 23 лютого зустрівся з чоловіком, який хотів виїхати за кордон, у селі Оселя на Яворівщині й отримав 500 доларів авансу. Вже 6 березня він зателефонував йому й повідомив, що документи на авто готові. Крім цього, він перерахував пункти пропуску, через які можна виїжджати, й попросив передати йому решту грошей. Після цього обвинуваченого викрили правоохоронці, до яких звернувся його клієнт”- йдеться в повідомленні. 

Богдан Кубрак заперечував свою причетність до незаконного переправлення через держкордон. Натомість він визнав себе винним у шахрайстві. За словами обвинуваченого, перед початком повномасштабного вторгнення він їздив до Польщі на заробітки, але тепер йому не вистачало грошей. Його спільник, який раніше також їздив до Польщі разом з ним, був мобілізований до армії. Вони вирішили заробити грошей і придумали план, як вивезти його за кордон. У суді обвинувачений заявив, що не мав ні можливості, ні зв’язків, щоб виготовити документи для перетину кордону. 

Читайте також: росія відчуває, що перемагає, треба бути більш реалістичними щодо майбутнього України, — FP Суддя визнав Богдана Кубрака винним у шахрайстві (ч. 2 ст. 190 ККУ) та оштрафував його на 68 тис. грн. Також він має сплатити 8,6 тис. грн за судові експертизи. Вирок можна оскаржити. 

Джерело