Шольц підтримав план ЄС пустити заморожені російські активи на закупівлю зброї для України

Канцлер Німеччини Олаф Шольц, 31 травня 2023 рік. Фото: АР/Markus Schreiber

Близько 90% доходів, отриманих від заморожених російських активів, мають бути витрачені на закупівлю зброї для України.

Про це заявив у понеділок, 6 травня, канцлер Німеччини Олаф Шольц, пише Reuters.

Зазначається, що у такий спосіб німецький канцлер підтримав попередню пропозицію ЄС використовувати виплати відсотків за російськими активами для підтримки захисту України.

"Важливо, щоб ми також погодилися з тим, що ці гроші можуть бути використані для закупівель зброї не тільки в ЄС, але й для закупівель у всьому світі", — сказав Шольц журналістам після зустрічі з членами урядів трьох балтійських країн у Ризі.

У березні верховний представник ЄС із зовнішньої політики Жозеп Боррель запропонував забрати 90% доходів від російських активів, заморожених у Європі, і перерахувати їх до фонду ЄС, який фінансує зброю для України.

Близько 70% усіх російських активів, заморожених на Заході, зберігаються в центральному депозитарії цінних паперів Euroclear у Бельгії, який має цінні папери та готівку російського центрального банку на суму еквівалентну 190 мільярдам євро (204,67 мільярда доларів).

Німеччина і три країни Балтії наполягають на швидкому розширенні виробництва зброї в Європі, сказав Шольц, додавши, що виробництво боєприпасів і систем ППО вже збільшено.

Прем'єр-міністерка Литви Інгріда Сімоните заявила, що оборонна промисловість Європи бореться з проблемами фінансування та невизначеністю щодо довгострокових виробничих потужностей, але вона оптимістично дивиться на запланований новий завод Rheinmetall у Литві.