Мілітарний: Українські морські дрони Magura атакували російську авіацію зенітними ракетами

Мілітарний: Українські морські дрони Magura атакували російську авіацію зенітними ракетами

На кадрах з російських ЗМІ видно, що морський безпілотник Magura V5, яким Спецпідрозділ Group 13 Головного управління розвідки Міноборони України знищив російський швидкісний катер в Чорному морі 6 травня, є носієм зенітних ракет Р-73.

Джерело: видання «Мілітарний», яке дослідило відео з російських ЗМІ

Деталі: За даними росіян, на фото безпілотника, знятому з вертольота видно, що одна ракета відсутня. Дрон начебто встиг випустити її по російському гелікоптеру Ми-8, однак не влучив.

Експерти «Мілітарного» відзначають, що на відео помітно появу на борту безпілотника надбудови, що за своїми контурами нагадує радянську зенітну ракету класу «повітря-повітря» Р-73.

Також можна зробити висновок, що «зенітні морські дрони» продовжують нести бойову частину та можуть уражати кораблі супротивника, адже після критичних уражень безпілотника – відбувся потужний вибух.

Мілітарний: Українські морські дрони Magura атакували російську авіацію зенітними ракетами Детонація українського морського дрона внаслідок ураження російським гелікоптером Ка-29, 6 травня 2024 року скриншот

Довідково: Р-73 це авіаційна ракета ближнього радіусу, однак вона може запускатися і з наземних установок. Для її наведення не потрібний радар або інші системи, адже вона оснащена власною тепловою головкою самонаведення.

Дослівно: «Пускова установка має направляючі для двох ракет. З високою ймовірністю, вона стабілізована для компенсації морської качки та є поворотною. Ймовірно, для захоплення цілі використовується ГСН самої ракети».

Що передувало: 

  • 6 травня джерело «Української правди» повідомило, що розвідники уразили морським безпілотником російський швидкісний катер у районі бухти Вузька тимчасово окупованого Криму.
  • Згодом ГУР показало відео ураження.